Lootuse Festival 18-19.10.2025 – Ärka Eesti – palve 15-ne Eesti maakonna eest

„Ärka Eesti!“ visioon ja eesmärk
“Ärka Eesti!” on kristlik ürituste seeria, mille eesmärk on Eesti rahva vaimulik ärkamine igas 15-nes Eesti maakonnas. Eesmärk on iga maakonna usurahvast kutsuda palvele oma piirkonna inimeste eest ning praktiliselt varustada neid hingesid võitma ja järeltööd tegema uute usklikega. Selline ettevalmistus aitab õnnestuda ning paremat ja kestvat vilja esile tuua evangeelsetel suurüritustel nagu Tim Hall õhtud apr. 2024, Taiźe aastavahetuse kokkutulek dets. 2024, Nick Vujicic Eesti tuur 2025, ning Lootuse festival Will Grahamiga oktoober 2025. Kui usklikud on juba eelnevalt evangeelselt aktiivsed, toovad nad rohkem sõpru eelmainitud suurüritustele. Usklike oskus jüngerdada aitab paljusid uusi pöördunuid jääma usus püsima ja kasvama küpseteks kristlasteks.

Miks palve?
Inimeste elumuutus, vaimulik kasv ja Jumalariigi laienemine on otseses seoses selle eest palvetamisega. Palve oli Jeesuse meetod ning ajalugu on näidanud, et „misjoni iga edusamm on otsene palve tulemus“ (A. T. Pierson). Evangelist Charles Finney’l oli eestpalvetaja Nash, kes palvetas seni, kuni linna vaimulik atmosfäär oli küps. Alles siis saatis ta teate Finney’le edasi, et linn on evangelisti tulekuks valmis. Selleks, et meiegi linnad ja maakonnad avaneksid Jumala Sõnale, tuleb meie eestpalvetajatel linn palves läbi võidelda ning vaenlase kindlustused lõhkuda. Alles siis on linnarahva südame pinnas küps, et vastu võtta Kristuse evangeeliumit.

Miks evangeelium?
Ärkamise keskpunktis on läbi ajaloo koos palvega olnud meeleparandusele kutsuv evangeelium. Selleks, et evangeelium saaks levida, on kõigepealt vaja, et see elaks meie sees. Selleks, et vili oleks jääv, on vaja ka jüngerdamist. Selle nädalavahetuse jooksul saab kogudus sütitatud ning varustatud evangeeliseerima ja jüngerdama oma kodukohas.

Ajakava
“Ärka Eesti!” jaguneb 15-ks väiksemaks ürituseks nimega “Ärka Harjumaa!”, “Ärka Tartumaa!”, “Ärka Hiiumaa!” jne. Igal kuul (alates märts 2024) toimub ühel nädalavahetusel “Ärka” palveüritus vastava maakonna keskses linnas (v.a. jaanuari- ja juulikuus) kuni 2025. aasta sügiseni välja.

2024
03 03 04 04 04 08 09 10 11 12 12
„Ärka Viljandimaa“ „Ärka Tallinn“ „Ärka Pärnumaa“ „Ärka Tartumaa“ Tim Hall õhtud „Ärka Ida-Virumaa“ „Ärka Jõgevamaa“ „Ärka Järvamaa“ „Ärka Läänemaa“ „Ärka Lääne-Virumaa“ Taiźe kokkutulek

 

2025
02 03 04 05 06 09 10 10
„Ärka Põlvamaa“ „Ärka Raplamaa“ „Ärka Saaremaa“ „Ärka Valgamaa“ „Ärka Hiiumaa“  

Ärka  Võrumaa“

 

„Ärka Harjumaa“ Lootuse Festival

Järgnevast failist saad lugeda kogu ettevõtmise mõtte ja sisu.

Ärka Eesti – palve 15-ne Eesti maakonna eest

“Awake Estonia!” – 15 months of prayer for Estonia

Просыпайся Эстония

Võimalik Ärka Eesti ja Lootuse Festivali 2025 ettevõtmisi on võimalik toetada Eesti Evangeelse Alliansi kontole, mis on: a/a EE612200221056585455

Siin on printimiseks bannerid.Ärka Eesti A2

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga