Majandusfoorumi kõnelejad

Ruth_ARuth Alas on EBS teadusprorektor ja juhtimise õppetooli juhataja. Tema räägib MFil erinevatest ettevõtte elutsüklitest ja sinna juurde ka juhitüüpidest. Küsisime Ruthi käest,

Mida soovid inimestele enda ümber?
Soovin, et igaüks leiaks oma ainulaadse ande ja võimaluse selle rakendamiseks. Siis on võimalik ereda leegiga põleda ja olla valguseks.

Mis Sind sütitab, paneb tegutsema?
Mind süütab ühelt poolt viletsuse nägemine ja teiselt poolt võimaluse nägemine midagi paremaks muuta. Väikesed võidud hoiavad seda tuld üleval ja võimaldavad jätkata maailma paremaks kohaks muutmise protsessi.

  • Professor Ruth Alas on Estonian Business School’i teadusprorektor ja juhtimise õppetooli juhataja. Eelnevalt on ta töötanud konsultandina. Ta on avaldanud 26 raamatut juhtimise teemadel: muudatuste juhtimisest, kriisijuhtimisest, juhtimisest era ja avalikus sektoris, juhtimise alustest, personalijuhtimisest, strateegilisest juhtimisest, organisatsioonide arendamisest jne. 2011. aastal sai Ruth Alas Kesk- ja Ida-Euroopa juhtimisalast kõrgharidust andvaid ülikoole ühendava organisatsiooni CEEMAN tsempioni auhinna akadeemilise uurimustöö eest teemal “Muudatuste juhtimise abil kriise ennetades”. Tema lemmikteemadeks on muudatuste läbiviimine organiatsioonides ja selleks sobiva juhtimisstiili ning väärtuste leidmine.
  • Ruth Alas esindab Eestit paljudes rahvusvahelistes teadusuuringutega tegelevates organisatsioonides, sealhulgas rahvusvaheline strateegilise personalijuhtimise alane uurimusrühm Cranet, eestvedamise alane võrgustik Globe Society jt.
  • Ruth Alas on korraldanud Eestis mitmeid rahvusvahelisi konverentse, suurematest juunis 2007 Tallinnas toimunud ülemaailmse personalijuhtimise konverentsi osavõtjatega ligi 30 riigist. Samuti aastal 2011 1-4. mail Euroopa Juhtimisakadeemia (EURAM) konverents ligi 800 osavõtjaga.
  • Ruth Alas korraldab Euroopa Juhtimisuuringute Instituudi (EIASM) liinis muudatuste juhtimise ja organisatsiooni arendamisega seonduvat konverentside seeriat. üritused toimuvad igal aastal eri riigis (2006 Tallinnas, 2007 Vilniuses, 2008 Bucarestis, 2009 Krakovis, 2010 Viinis, 2011 Maltal, 2012 Bernis, 2013 Ghentis).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga